O tym czy osoby spod jednego znaku zodiaku mają pewne wspólne cechy

Czy warto przywiązywać wagę do znaku zodiaku? Tego kwietnia skończę 40 lat i zdążyłam zaobserwować pewne prawidłowości dotyczące moich baranich relacji z osobami spod różnych znaków  zodiaku. Naturalnie nie stanowią one reguły i mogą być wyłącznie dziełem przypadku. Albo tym, że kiedy ktoś mówi mi spod jakiego jest znaku zodiaku – na siłę widzę w tej osoby cechy, które kojarzą mi się z ludźmi spod tego znaku.

Może to być rodzaj myślenia magicznego, ale… najwięcej wokół mnie zawsze było Wodników. I choć wiele razy spotkałam się z tym, że układ Baran – Wodnik to nienajlepsze połączenie,  jakoś dajemy radę. Znam też bardzo dużo Ryb. I przyznaję, że najczęściej są one dla mnie tak kruche, że czuję się w ich towarzystwie jak słoń w składzie porcelany. Z niektórymi znakami jesteśmy dla siebie doskonale obojętni. Czy ktoś (jako Baran lub nie) mógłby potwierdzić moje obserwacje?

O Baranach

Uwielbiam. Moja córka jest spod tego znaku. Barany mają fantastyczne poczucie humoru. Są tak pełne energii i pomysłów, że nie ma mowy o nudzie. Oczywiście, lubią od czasu do czasu walnąć pięścią w stół, ale swoją wrażliwość też mają. OK, mają krótki lont. I chyba rzadko kiedy chodzą, myślą i robią coś powoli.

Moi znajomi spod znaku Barana to przede wszystkim ludzie pełni życia.  

Znane ulubione Barany: Tadeusz Pruszkowski, Joanna Chmielewska, Wojciech Żukrowski, Piotr Głowacki

O Bykach

Dogadujemy się świetnie. Niestety, Byki rozkochują mnie w sobie a potem ruszają gdzie daleko do swoich spraw. A ja muszę na to pozwolić. Na szczęście, te najsilniejsze więzi pozostają – mimo odległości (moja przyjaciółka, z którą znamy się od 7. roku życia jest chrzestną mojej córki, mimo że już dawno temu wyprowadziła się Belgii i jesteśmy w stałym kontakcie).

Na podstawie cech Byków, które znam mogę powiedzieć, że wszystkich ich łączy wysokie poczucie estetyki i dokładność. Poza tym to skryciochy, ale mi ufają 🙂

Ulubione znaki Byki: Wiliam Szekspir, Zygmunt Kubiak

O Bliźniętach

Może to przypadek, może nie – chyba żadna osoba spod znaku Bliźniąt nie miała większego znaczenia w moim życiu. Myślę, że jak trzeba to miło się rozmawia i tyle 🙂

Nie potrafię wskazać jednej cechy wspólnej dla wszystkich moich znajomych Bliźniąt. Może to, że właśnie tak przyjemnie się z nimi rozmawia?

Ulubieni znani spod Bliźniąt: Simona Kossak,

O Rakach

Nie jest dobrze. Dużo ich koło mnie i często bardzo mi na nich zależy, ale – no nie lubią mnie. Czasem mam wrażenie, że nawet chciałyby, ale… nie mogą. I o ile w przypadku Bliźniąt jest mi to często obojętne – to u Raków mnie wkurza.

Ulubieni znani spod znaku Raka: –

O Lwach

Kocham. Przepadam. Artystyczne dusze, ale poukładane kiedy trzeba. Można z nimi spełniać marzenia. Tworzyć najpiękniejsze żywe obrazy i wspomnienia. Przebywanie z nimi to czysta przyjemność – nigdy się z nimi nie nudzę.

Wspólna cecha “moich” Lwów: mają swoje humorki ale są fantastycznymi towarzyszami.

Ulubieni twórcy wśród Lwów:  Ludwika Śniadecka, prof. Andrzej Szczeklik, Edward Stachura,

O Pannach

Sama nie wiem. Każda Panna jest inna. Na pewno są inteligentne. Po każdym spotkaniu z Panną jestem o coś mądrzejsza (nawet jeśli mam inny pogląd na daną sprawę, choć często się zgadzamy – Panny znają po prostu więcej szczegółów na ten temat).

Wspólna cecha dla “moich” Panien: ogromna wiedza

Ulubieni twórcy spod Panny: Kazimierz Wierzyński, Julian Tuwim, prof. Maria Janion, Ryszard Riedel, prof. Jerzy Bartmiński

O Wagach

Podobnie jak Bliźnięta – między mną a nimi jest poprawnie i tyle.

Ulubieni znani spod Wagi: Agnieszka Osiecka, Danuta Szlagowska, Michał Lorenc

O Skorpionach

O, te zawsze wszystko wiedzą najlepiej. Miałam aż 3 przełożonych Skorpionów (nawet teraz mam). Na pewno jest między nami chemia. Na pewno świetnie nam się gada. Ale jak one mnie potrafią irytować przekonaniem, że tylko one mają rację. W pracy to się sprawdza – prywatnie można pomyśleć, że za bardzo zadzierają nosek. Za to większość z nich cenię za stosunek do zwierząt, roślin i przyrody w ogóle.

Ulubieni znani spod znaku Skorpiona: –

O Strzelcach

Zagadkowe, niby otwarte a wcale nie. Jeśli im na czymś zależy, potrafią dawać z siebie 200%. Często zdolniachy, ale wrażliwe. Zaraz po Rybkach chyba najwrażliwsze z całego zodiakalnego zestawu znaków.

Ulubione znane Strzelce: Jim Morrison, Jimmy Hendrix, L. M. Montgomery, Magdalena Boczarska

O Koziorożcach

W porządku. Fajne. To często takie kochane “dzieciaki”, bez względu na to ile mają lat.

Ulubieni twórcy spod znaku Koziorożca: Janis Joplin, Małgorzata Musierowicz,

O Wodnikach

Mama, mąż, promotor. Chłopaki i dziewczyny, których wokół mnie jest na szczęście tyle ile potrzeba, by za nimi przepadać. Może nie są zbyt wylewni w okazywaniu uczuć. Może i nie nadają się do tego, by dzielić w ich towarzystwie włos na pięcioro (zwłaszcza gdy go nie ma), ale czasem bardzo mi to pasuje.

Ulubieni znani spod Wodnika: ks. Andrzej Szpak, Alicia Keys,

O Rybach

Nie wiem jakie są wszystkie Ryby, ale te które znam z pewnością wyróżniają się wrażliwością. Są delikatne, nawet jeśli wyglądają na bardzo odporne. To wśród nich znam najwięcej artystów. Wszystkie trzy osoby chorujące na schizofrenię, które znam osobiście są właśnie spod znaku Ryb.

Moi znajomi spod znaku Ryb są najwrażliwsi.

Ulubieni znani spośród Ryb:  Ania Shirley, Jarosław Iwaszkiewicz, Ryszard Kapuściński  

Tytułem podsumowania, mogę napisać, że:

  • jeśli budowałabym wioskę, w której mamy wspólnie zamieszkać, wybrałabym: Wodniki, Lwy , Byki i Skorpiony,
  • za sąsiadów tej wioski chciałabym mieć: Panny i Koziorożce
  • jeśli miałabym realizować jakiś projekt zawodowy, to wybrałabym: Skorpiony, Panny i Barany,
  • jeśli montowałabym wymarzony team na wakacje to z: Baranów, Byków, Lwów, Wodników,
  • za najlepszych kucharzy uważam: Panny, Ryby i Raki
  • za najfajniej przyciągających wzrok (dobór ubrań, kolorów, fryzu, mejkapu, dodatków, etc.): Lwy, Byki, Panny, Ryby.

Co Państwo na to? Zgadza się cokolwiek?