Czy jesteś pewien, że Twojej żony właśnie nie podrywa wdowiec?

I znowu napisał do mnie wdowiec… Tym razem nie wojskowy a lekarz. Na jego  profilu fb — sama rewelacja: siłownia, psy w uściskach, oczy pełne dobroci… A ja, zamiast się cieszyć, od razu bliska jestem łez. Bo to kolejny dowód na to, że ktoś, oglądając mój profil na fb, uznał, że jestem naiwną kobieciną, która coś tam zarabia. I jak już się zaprzyjaźni, to wyśle wdowcowi w potrzebie.

Niżej znajdziesz przykładową (autentyk) wiadomość od wdowca…

Kilka razy widziałam już takie wiadomości typu: X-latka z Pcimia wysłała 100 tys. złotych nieznajomemu mężczyźnie albo: Oszukał ją na 150 tys. złotych! Tak oszuści matrymonialni wyłudzają pieniądze! I zawsze tak cholernie mi przykro, że wkroczyłam w wiek, w którym oszukuje się mnie “na wdowca”.

Z portali randkowych na społecznościowe

W cytowanym artykule pani Agnieszka poznała swojego “wdowca” na portalu randkowym. A ja Wam mówię, że kobiecina wcale nie musi mieć konta na portalu randkowym, by uderzał do niej wdowiec. Ja np. od 10 lat nie mam, więc teoretycznie nie szukam męża/kochanka/przyjaciela/utrzymanka a… wdowcy piszą. Stąd wnoszę, że strzelają na oślep…

Wdowiec: czyjś mąż, czyjaś dziewczyna albo sztuczna inteligencja

Właściwie to nie daję wcale głowy, że są wdowcy. To mogą być równie dobrze rozwiedzeni jak i kawalerowie. Albo jakaś babeczka, która zna duszę kobiet lepiej niż najbardziej romantyczny wdowiec… Albo nawet sztuczna inteligencja (choć podobno sztuczna inteligencja i emocje to jeszcze nie jest zgrany duet). W każdym razie pisze ta postać bardzo miłe słowa, o:

Dlatego pisząc o “oszustwach na wdowca” słowa wdowiec używajmy raczej roboczo… lub jako myślowy skrót.

Drodzy mężowie i narzeczeni, uważajcie na wdowca!

Dobra wiadomość jest taka, że nasi faceci mogą nas i siebie skutecznie chronić przed wdowcami. Bo taki wdowiec nie ma szans z mężczyzną z krwi i kości. Który JEST. Wraca ze swych spotkań plemiennych i dorzuca do domowego ogniska parę szczapek. A może i jakiś komplement. W takie upały jak teraz nie zapomina o prysznicu. Zabiera w fajne miejsca. W fajne miejsca zabiera też dzieciaka (dzieciaki), żeby matczysko mogło przypomnieć sobie jak to jest kiedy jest cicho i spokojnie.

Taki wdowiec nie zabierze Wam dziewczyny, ale budżet może uszczuplić… A potem to nawet jakoś tak głupio na policję iść lub do mediów, nie? No ja bym nie poszła…

Tematy do rozmowy o wdowcach dla kobiet:

  • Ile wdowców już do Ciebie pisało?
  • Jak “Twój” wdowiec próbował Cię oczarować?
  • Jaki fajny miał profil na fb?

Tematy do rozmowy o wdowcach dla mężczyzn:

  • Jak myślisz, ilu wdowców pisało już do Twojej żony/dziewczyny?
  • Jak myślisz, czy Ona z nim pisała i o czym?
  • Jak myślisz, czyja żona/dziewczyna byłaby tak głupia, by wysyłać wdowcowi kasę i skąd to bielmo na jej oczach?